Ta część domu łączy mieszkanie z ogrodem. Przy urządzaniu posesji warto poświęcić dużo czasu i uwagi na projektowanie tarasu. Odpowiednio usytuowany względem ogrodu, drewniany taras stanie się ulubionym miejscem spotkań i relaksu w rodzinnym gronie. Co więcej, budowa wersji z opcją zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi zamieni go w oranżerię. Wiele osób decyduje się na ogrody zimowe, w których również podczas chłodniejszych miesięcy w roku można cieszyć się bujną zielenią pod własnym dachem.

Myśląc o tarasie, powinniśmy skupić się na dwóch aspektach. Wizja idealnego tarasu powinna uwzględniać jak najszersze wykorzystanie drewna. Ten naturalny budulec pozwoli wprowadzić do nowej przestrzeni rośliny – wszak aranżacja tarasu musi uwzględniać połączenie cywilizacji i natury w jednym miejscu. Podłoga z olejowanych desek, ścianki z pergoli, lekkie zadaszenie – te elementy świetnie łączą się z roślinnym otoczeniem. Dobry projekt tarasu powinien brać pod uwagę łączność z naturą.

Taras i ogród w jednym stylu – zaprojektujemy i postawimy każdą konstrukcję

Chętnie przygotujemy i wzniesiemy dla Państwa tarasy dopasowane do przydomowej zieleni. Nasze projekty zawsze biorą pod uwagę konwencję, w jakiej przygotowywany jest pomysł na ogród. Najlepszym wyjściem byłoby kompleksowe opracowanie wizji obu tych miejsc. Planując ogrodowe przestrzenie, prezentujemy klientom dwa niezależne projekty, przygotowane przez różnych specjalistów. Możemy do nich dopasować również koncepcję tarasu. Inspiracje czerpiemy z klasycznych form architektury z ogrodów angielskich, francuskich, japońskich, rustykalnych czy śródziemnomorskich. We własnym zakresie wznosimy konstrukcje tarasu i zagospodarowujemy powierzchnię, umieszczając na niej zarówno sprzęty, jak i rośliny.