To miejsce pełne magii, wyzwalające w człowieku niezwykłe emocje. Wie o tym każdy, kto podjął wysiłek stworzenia i utrzymania wymagającego dzieła, jakim jest ogród – niezależnie, czy myślimy o przydomowych klombach, czy o rozległych terenach zieleni. Nie zawsze jesteście Państwo w stanie podołać wszystkim wyzwaniom związanym z utrzymaniem zieleni, dlatego warto projekt ogrodu lub jego urządzenie zlecić fachowcom, którzy tak samo, jak Wy nie potrafią przejść obojętnie obok piękna natury.

Projektowanie ogrodów od podstaw to zadanie dla wyspecjalizowanego zespołu, który weźmie na siebie opracowanie koncepcji, prace ziemne i budowlane, zakładanie trawników i kompozycję roślin. Dla naszych pracowników projekty ogrodów to kwestia doświadczenia – dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem z zakresu architektury krajobrazu. Posiadają również specjalistyczny sprzęt, który pomoże wyczarować niezwykły ogród – zielony azyl dla wszystkich domowników. Nasze usługi to nie tylko zakładanie ogrodów na niezagospodarowanych posesjach. Podejmiemy się również pielęgnacji roślin i opieki nad ogrodem po jego stworzeniu. W ofercie Raflezji znajdują się również aranżacje ogrodów, które już istnieją – często ich właściciele z powodu braku czasu lub doświadczenia nie są do końca zadowoleni z efektu, jaki udało się im samodzielnie uzyskać. To kolejny powód, dla którego warto skontaktować się ze specjalistami.

Pracujemy kompleksowo, więc projektowanie i aranżacja ogrodów uwzględnia także elementy architektury ogrodowej. W naszej wizji zawsze jest dużo miejsca na stawy, oczka, kaskady i mostki, ponieważ nic tak ożywczo nie wpływa na projekt ogrodu, jak otwarte zbiorniki wodne. Trudno wyobrazić sobie urokliwe tereny zielone bez pergoli czy altany, zwłaszcza jeśli w założeniu ważne miejsce przypada wyodrębnionej strefie rekreacji. Zawsze należy rozważyć zmiany w ogrodzeniu, które jest wizualnym punktem odniesienia dla roślin. Jednak każda aranżacja ogrodu tuż przy domu wymaga przede wszystkim miejsca, z którego jego mieszkańcy będą mogli prawdziwie chłonąć aurę natury.

Aranżacje tarasów

Warto postarać się o umieszczenie werandy lub tarasu od razu w projekcie budowlanym. Jeśli na posesji nie ma takiego miejsca, aranżacje tarasów dla naszych fachowców nie okażą się żadnym problemem. Przedstawimy Państwu projekt tarasu dopasowany do bryły Waszego domu lub zaproponujemy urządzenie miejsca, które już istnieje. Nasze realizacje to najlepszy dowód, że prawdziwy taras powinien być punktem, w którym dom spotyka się z ogrodem. Trudno w pełni korzystać z uroków zieleni bez miejsca przeznaczonego do kontemplowania natury i spędzania na jej łonie wspólnych popołudni i wieczorów.

Planowanie całości powinno zaczynać się od tarasu. Najlepiej zobaczyć tu liczne drewniane elementy konstrukcyjne: podłogę z reflowanych desek, balustrady, ścianki z pergoli z ustawionymi przy nich donicami czy ażurowy sufit z roletami zasuwanymi na wypadek deszczu. Będą one stanowić najlepszy punkt odniesienia dla nasadzeń w bezpośrednim otoczeniu. Przy pomocy np. roślin pnących i niewielkich, ozdobnych iglaków możecie Państwo na własnym tarasie poczuć się jak w samym sercu ogrodu.

Aranżacje ogrodów i tarasów

Nasz zespół tworzą miłośnicy projektowania terenów zielonych. Stąd mamy pewność, że do każdego zlecenia podchodzą z pasją i zaangażowaniem. Aranżacje ogrodów i tarasów wykonują zgodnie z założeniami projektu. Efektem są piękne i zadbane przestrzenie w otoczeniu domów oraz firm. Dużą wagę przywiązujemy do małej architektury, czyli mebli, zadaszeń, altan czy latarń. Oświetlenie w ogródku musi być dokładnie przemyślane. Od niego zależy, jak będzie postrzegana cała kompozycja florystyczna. Rolą oświetlenia jest eksponowanie pojedynczych elementów i tworzenie aury tajemniczości. Dlatego aranżując ogrody i tarasy, staramy się dokładnie analizować m.in.:

  • ukształtowanie powierzchni,
  • kierunki geograficzne,
  • kąt i stopień nasłonecznienia,
  • wysokość oraz gęstość drzew i krzewów,
  • wielkość i położenie oczek wodnych oraz stawów.

Dzięki tym informacjom wiemy, gdzie i pod jakim kątem zamontować oświetlenie wśród roślin. Inspiracje czerpiemy z doświadczenia oraz z aktualnych światowych trendów w aranżacji ogrodów i tarasów.