W efektownej aranżacji najbliższego otoczenia domu wypielęgnowaną zieleń muszą uzupełnić elementy małej architektury. Wśród nich najbardziej uniwersalną formą konstrukcji jest drewniana pergola. Jej ażurowa płaszczyzna sprawdzi się zarówno jako część tarasu, altany czy innej bryły wzniesionej w ogrodzie, jak i samodzielny obiekt przecinający ścieżkę lub podkreślający urodę kwiatowych rabatek.

W zwartej zabudowie i wolnostojące – pergole jako ozdoba domu i ogrodu

Konstrukcja pergoli jest wprost stworzona do współgrania z zielenią. Nie zatrzymuje światła, nie zacienia, nie przytłacza tak jak pełne ściany, nawet jeśli wykonane są z naturalnego drewna. Idealnie nadaje się na taras sąsiadujący bezpośrednio z bujną roślinnością – pozwoli wypoczywającym przed domem cieszyć się kojącym widokiem ogrodu. Wystarczą deski tarasowe, pergole zamiast ścian i meble ogrodowe, by w efekcie zyskać piękne miejsce do relaksu i kontemplacji. Można ją też wykorzystać w różnych zakamarkach, by urozmaicić ogród cieszącymi oko kształtami.

Atrakcyjna oferta projektanta architektury ogrodowej

Pergola drewniana ze względu na materiał, z którego została stworzona, znakomicie pasuje do miejsca tętniącego naturą. Budowa większych konstrukcji z jej użyciem nie nastręcza większych trudności, jednak warto pomyśleć o starannym zaplanowaniu ogrodu jeszcze przed wykonaniem nasadzeń. Architektura ogrodowa i brukowane ścieżki powinny zostać wykonane przed założeniem grządek i rabat. Oferujemy Państwu nasze niepowtarzalne projekty i ich kompleksową realizację przy zakładaniu ogrodów w rozmaitych stylach. Drewniane elementy stanowią ich nieodłączną część – potrafimy wkomponować je w teren, maksymalnie dopasowując wszystkie konstrukcje do otoczenia i charakteru miejsca.