Swoją popularność zawdzięczają głównie wyjątkowej finezji, która przejawia się w delikatnych kompozycjach florystycznych. Brak przepychu tworzy nastrój spokoju, który sprzyja odpoczynkowi i spędzaniu miłych chwil. Mowa oczywiście o ogrodach zaprojektowanych na wzór włoskiego stylu. Sztuka pielęgnowania zieleni pojawiła się w Italii w dobie renesansu. Nie może zatem dziwić, że te enklawy relaksu cechują się harmonią. Nie ma w nich miejsca na przypadek. Każdy, nawet najdrobniejszy element jest dokładnie zaplanowany.

Żeby osiągnąć taki stan, należy dążyć do równowagi w dobrze gatunków roślin. Krzewy, drzewa, kwiaty i pnącza warto zasadzać w podobnej ilości, tak, by żadne z nich nie dominowały. Ogród w stylu włoskim w dużym stopniu wykorzystuje meble ogrodowe, ogrodzenia i konstrukcje, takie jak altany czy pergole, które będą się idealnie prezentowały, kiedy porosną np. bluszczem. Są to starannie selekcjonowane elementy dekoracyjne, które podkreślają, że dana strefa wokół domu ma charakter typowo rekreacyjny. Drewniane konstrukcje oddzielające zielony teren od pozostałej części działki można zastąpić płotami z roślin.

Oferujemy Państwu kompleksowe wykonanie zamówienia na tego typu miejsce ze szczegółowo zaplanowaną florą. Nasze aranżacje ogrodu naśladujące włoskie wzory, uwzględniają projekt, który zostanie dostosowany do charakteru działki, ukształtowania terenu, jego spadków oraz warunków, jakie stwarza dla jej rozwoju (nasłonecznienie, wietrzność itp.). Wykonamy montaż systemów automatycznego podlewania. Instalacje będą doprowadzać ciecz bezpośrednio do systemu korzeniowego, co zapewni idealny rozrost dla każdej rośliny.

Prace przeprowadzamy z dużą dbałością o szczegóły, by móc oddawać w ręce Klientów jedynie najpiękniejsze ogrody, pełne kwiatów zachwycających różnymi kolorami. Znakiem charakterystycznym zielonych stref wykonanych w duchu Italii są rozmaite fontanny wodne. Zaproponujemy Państwu zarówno odpowiedni rozmiar takiej konstrukcji, który będzie pasował do wielkości powierzchni użytkowej, jak i miejsce jej ulokowania.

Jak dbać o ogród włoski?

Te harmonijne enklawy zieleni utrzymane w stylistyce renesansowej wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jest to propozycja kierowana do osób, które prace z roślinami traktują jako przyjemność i odpoczynek. Ci, którzy nie mają czasu na długie przebywanie wśród roślinności, mogą zlecić wykonywanie profesjonalnej pielęgnacji naszej firmie. Cechą charakterystyczną włoskich ogrodów jest geometryczna forma drzew i krzewów. Osiągnięcie takiego efektu wymaga regularnego ich przycinania.

Tym, którzy oczekują wyjątkowego piękna, polecamy wykonanie małych labiryntów z żywopłotów, które stanowią kolejny istotny wyznacznik śródziemnomorskiego stylu. Takie rozwiązanie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na aktywność z sekatorem i nożycami w ręku. Odpowiednia przycinka sprawi, że nasza strefa spokoju będzie wyglądała zachwycająco, co z pewnością docenią wszyscy goście.

Oferujemy prowadzenie stałych prac pielęgnacyjnych, zapewniających porządek i należyty stan roślinności. Dzięki temu Państwa ogród włoski będzie zachwycał o każdej porze roku.