Miejsce pełne roślin wokół domu to wspaniały pomysł na stworzenie przestrzeni, która idealnie będzie nadawała się do odpoczynku, a ciesząc oko pięknymi widokami, pomoże także zredukować stres. Jednak żeby ogród mógł zachwycać estetyką rozwijającej się flory, musi być przede wszystkim podlewany. Rośliny bez wody zwiędną, a biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, jakie można w ostatnich latach zaobserwować w Polsce, ciężko liczyć na regularne opady deszczu, które zapewnią życie w w Państwa zielonej enklawie.

Usługi ogrodnicze to nie tylko wybór i rozlokowanie kwiatów, krzewów, drzew czy zaplanowanie atrakcyjnych trawników. Nasza firma rozpoczyna zakładanie ogrodów od projektowania profesjonalnego systemu nawadniania. Proponowane przez firmę Raflezja rozwiązania mają charakter uniwersalny. Oferujemy koncepcje pasujące do wszystkich terenów. Nawet najtrudniejsze ukształtowanie powierzchni ogrodu nie przekreśla możliwości stworzenia profesjonalnego układu zapewniającego podlewanie rabat i trawy.

Wykonujemy pracę z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych roślin. Jedne wymagają bowiem dostarczenia większej ilości wody, inne mają zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie. Dzielimy ogrody na strefy na podstawie tych informacji. Systemy nawadniania, które montujemy, dostosowane są do preferencji konkretnych gatunków. Dzięki temu nawadnianie ogrodu dostarcza odpowiednią ilość wody do poszczególnych miejsc. Wykorzystywane przez specjalistów z Raflezji układy do podlewania mają charakter automatyczny. Oznacza to, że samodzielnie się uruchamiają, wykonują swoją czynność i wyłączają się. Proces ten nie wymaga zatem obsługi ogrodnika.

Wszystko to zawiera szereg zalet. Po pierwsze jest to oczywiście duża oszczędność czasu. Po drugie, nie marnuje się znacznej ilości wody. Jest ona bowiem dostarczana bezpośrednio do korzeni. W naszych systemach nawadniających używamy w pełni nowoczesnych i jedynie najwyższej jakości elementów konstrukcyjnych. W przypadku podlewania trawników stosujemy wynurzające się zraszacze, a przy pozostałych roślinach instalujemy tzw. linie kroplujące.