Niewielka przestrzeń wokół domu nie wyklucza możliwości stworzenia zielonej enklawy pełnej atrakcyjnych roślin, w której odpoczynek po pracy będzie przyjemną chwilą regenerującą siły. Jesteśmy profesjonalną firma posiadającą pomysły zarówno na piękne ogrody o większej powierzchni, jak i równie śliczne małe ogródki przydomowe. Realizacje autorstwa specjalistów z Raflezji uwzględniają potrzeby Klientów. Przewidujemy stworzenie miejsca o dużych walorach przyrodniczych, jak i strefy zabawy, relaksu czy podejmowania gości.

Mogą Państwo zamówić mały ogród w stylu angielskim, francuskim, śródziemnomorskim, japońskim, nowoczesnym lub tzw. skalniak. Wśród naszych aranżacji można znaleźć propozycje bazujące na pewnych trendach, jednak wszystkie inspiracje adaptowane są do warunków, jakie stwarza charakter dostępnej działki. Dostosowujemy koncepcję i rozkład flory tak, by mogła się ona rozwijać w danych warunkach i zapewniać właścicielom ładny widok. Opracowując projekt ogrodu, wybieramy rośliny ozdobne, doniczkowe, trawy, drzewa, a na specjalne życzenie Klienta możemy wykonać oczko wodne. Gatunki łączymy ze sobą w ten sposób, by stworzyć w ogrodzie symbiotyczne środowisko.

Projekty ogrodów przydomowych

Oddajemy Państwu ofertę o charakterze kompleksowym. Przeprowadzamy projektowanie ogrodu od podstaw według wytycznych uzyskanych od Klientów, następnie wdrażamy jego zakładanie oraz wykonujemy prace wykończeniowe, których celem jest takie działanie, by każdy element, nawet wydawałoby się tak mało istotny jak donice, łączył się estetycznie z pozostałymi przedmiotami i komponował w jedną całość. Nie zapominamy o jednym z najważniejszych aspektów aranżacyjnych, jaki stanowią meble ogrodowe. Ich staranna selekcja odgrywa istotną rolę. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku urządzania wnętrza mieszkania, tak i w tej sytuacji ich design wpłynie na stworzenie odpowiedniego klimatu.

Tym Klientom, którzy nie mają swojej wizji, nie są jeszcze pewni, jak powinna wyglądać ich zielona enklawa, a zatem nie posiadają swoich wskazówek, oferujemy gotowe projekty ogrodów przydomowych. Na podstawie analizy fotografii lub wizualizacji będą Państwo mogli dokonać wyboru wzoru, który najlepiej trafi w gusta. Planowana przez nas mała architektura przyrodnicza nanoszona jest na mapę, która uwzględnia spadki terenu oraz przebieg wszelkich instalacji. Dzięki temu pomysły stają się czytelne dla kontrahentów, a w trakcie ich realizacji ogrodników nie zaskoczy żadna przeszkoda. Rośliny doniczkowe, trawy ozdobne, krzewy i drzewa nasadzane są zgodnie z możliwościami, jakie stwarza dana działka. Bierzemy pod uwagę warunki nasłonecznienia, ewentualne zacienienie, ochronę przed wiatrem lub jej brak i inne czynniki, które mają decydujący wpływ na prawidłowy rozrost poszczególnych gatunków florystycznych.

Oczywiście nie zapominamy o praktycznych rozwiązaniach, bez których żaden ogród przydomowy nie mógłby funkcjonować. Mowa tu m.in. o systemach nawadniania, ułożeniu alejek czy montażu ewentualnego oświetlenia. Gwarantujemy, że stworzona przez nas zielona enklawa będzie współgrała z bryłą domu. W przypadku wyjątkowo małej przestrzeni zastosujemy techniki, które optycznie zwiększą otoczenie, zapewniając pełne poczucie swobody.

Nasi specjaliści są w stanie zamienić nawet niewielkie obszary w piękne oazy zieleni. Małe ogrody przydomowe mogą stać się miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Tę ofertę kierujemy zwłaszcza do tych osób, które są właścicielami domów w zabudowie szeregowej. Takie posesje posadowione są zwykle na niewielkich działkach. Ten fakt nie wyklucza jednak możliwości zasadzenia niewielkich drzew czy krzewów. Wśród najpopularniejszych znajdują się klony palmowe i japońskie. Doskonale prezentują się niskie magnolie lub wiśnie ozdobne. Ogródki przydomowe to małe dzieła sztuki. Dodają one uroku całemu otoczeniu oraz wpływają na jego charakter. Polecamy również małe skalniaki przydomowe. Spełniają one dekoracyjną funkcję bez ryzyka optycznego zmniejszenia terenu. Obsadzamy je roślinami o raczej drobnym ulistnieniu i zróżnicowanej barwie. Dzięki temu prostemu zabiegowi stają się one niezwykle malownicze. Ogrody przydomowe to małe enklawy zieleni, stąd nieocenioną rolę odgrywają różnego rodzaju pnącza. Tworzą one zwarte parawany, które z jednej strony zapewniają intymność, a z drugiej są źródłem cienia. Oferowane projekty obejmują także realizacje związane z oświetleniem oraz mocowaniem np. huśtawek czy hamaków. Zależy nam, aby małe ogrody przydomowe były funkcjonalne i ładne. Dlatego przez nas projekty uwzględniają potrzeby wszystkich domowników, w tym dzieci. Potrzebują one przestrzeni do zabawy zarówno w strefie słońca, jak i cienia. Mamy również na uwadze dążenia osób dorosłych, stąd możemy zaaranżować pergolę nad tarasem.