Własny dom to marzenie wielu osób. Duża przestrzeń, swoboda, poczucie prywatności – to tylko niektóre zalety, płynące z posiadania swojej nieruchomości. Kiedy już uda się osiągnąć ten cel, warto pomyśleć o stworzeniu w jego okolicy zielonej enklawy odpoczynku, w której będzie można zregenerować siły po ciężkim dniu pracy.

Raflezja to firma tworzona przez mistrzów małej architektury, którzy od lat aranżują ekskluzywne ogrody w pobliżu domu. Nasi specjaliści prezentują nowoczesne podejście do tej wypoczynkowej przestrzeni. Każdy ogród planowany jest w sposób indywidualny, bez zachowywania sztywnego wzorca. Oznacza to dostosowywanie wybranych rozwiązań do ukształtowania terenu, warunków świetlnych i związanych z tym możliwości uprawy konkretnych gatunków roślin. Projektowanie ogrodów uwzględnia zarówno preferencje i wizje właścicieli posesji, jak i możliwości stwarzane przez nią. Nasi architekci przygotowują plan, który konsultowany jest z Klientami, a po ostatecznych poprawkach pracownicy przystępują do jego realizacji.

Pod uwagę brane są wszystkie elementy, które składają się na przydomowe miejsce relaksu. Jest to zarówno dobór i rozlokowanie flory, jak i wykonanie systemów automatycznego nawadniania, wytyczenie alejek, montaż oświetlenia czy propozycja wyboru przedmiotów użytkowych, jakimi są np. meble ogrodowe czy altany.

Luksusowe ogrody

Wszelkie nasze realizacje wykonywane są w ten sposób, by osiągnąć wyjątkowe piękno przyrodniczego zakątka. Ambicją firmy Raflezja są jedynie luksusowe ogrody, w których przebywanie będzie spędzaniem wyjątkowych chwil. Otrzymują Państwo możliwość zamówienia autorskiego projektu, który połączy rozmaite techniki. Można także postawić na aranżację według konkretnej stylistyki.

Pracujemy w oparciu o klasyczne trendy planowania kompozycji ogrodu. Klienci mogą wybierać między nawiązaniami do rozwiązań śródziemnomorskich, wiejskich, francuskich, japońskich, nowoczesnych, angielskich, pomysłów skalnych czy wodnych. Oczywiście stanowią one jedynie modele wyjściowe, pewną inspirację, która dostosowywana jest do warunków danej przestrzeni.

Nasza oferta jest kompleksowa. Wykonujemy zarówno mniejsze realizacje przydomowe, jak i duże parkowe oraz przypałacowe.

Luksusowy ogród

Mając na uwadze potrzeby naszych Klientów, wykonujemy w ogrodzie strefy relaksu. Mowa o tzw. małej architekturze, takiej jak meble ogrodowe czy pergole. Dużym zainteresowaniem cieszą się również murowane i drewniane altany. W zależności od koncepcji ogrodu mogą to być nowoczesne konstrukcje lub stylizowane na starożytne świątynie. Zadaszenia i budynki stawiamy najczęściej wśród zieleni, która jest naturalnym źródłem cienia i chłodu.

Wśród zleceń sporym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju oczka wodne. Staw ogrodowy lub basen to miejsca sprzyjające wypoczynkowi. Wówczas w ich okolicy wydzielamy teren przeznaczony dla mebli ogrodowych i leżaków. Ekskluzywne wyposażenie może być wykonane z drewna lub tworzyw je imitujących. Świetnie sprawdza się rattan, ze względu na przewiewność i lekkość konstrukcji. Luksusowy ogród powinien być harmonijnym połączeniem zieleni z pozostałymi elementami. Tylko wówczas można wykreować urocze zakątki, które cieszą się sporym uznaniem naszych Klientów. Nie może w takim ogrodzie zabraknąć letniej kuchni, która z pewnością uświetni niejedno garden party.